sursa foto: #frtircuarcul

Weekendul recent încheiat s-a desfășurat la București prima competiție internă oficială outdoor din acest sezon la probele de arc olimpic, compound și barebow, rezervată tuturor categoriilor de vârstă, masculin şi feminin.

Marele câștigător al Cupei Federației din anul 2024 a fost desemnat Clubul Sportiv Viitorul Belcești, care a obținut cel mai mare punctaj, 67p., dintre cluburile participante la această ediție. Podiumul a fost completat de SCM Deva – 61p., ocupanta locului 2 și CSS Unirea Iași, poziția a treia, 38p.

Acordarea trofeului s-a făcut după întocmirea clasamentului final, conform regulii adiției de puncte, coroborată cu participarea sportivilor la categoriile de vârstă, aferente diviziilor arc olimpic, compound și barebow.

Puteți accesa Rezultatele Finale pentru detalii suplimentare.

Competiția s-a dovedit a fi un real succes. Felicitări câștigătorilor și tuturor participanților!